Lukostřelba Třeboň (Jihočeský kraj) 🎯

Zažijte napínavý a zábavný zážitek s lukostřelbou v Třeboni! Užijte si střelbu ze sportovních i tradičních luků s neomezeným počtem šípů, což znamená, že si užijete dostatek zábavy. Samozřejmostí je zapůjčení kompletního vybavení a v ceně zážitku získáte i případné poradenství při výběru a zakoupení lukostřeleckého vybavení. Tento zážitek je určen pro jednoho až čtyři střelce, kdy předchozí zkušenosti nejsou nutné. Takže stačí se objednat a dorazit v pohodlném oblečení – instruktoři lukostřelby se postarají o zbytek! Více o lukostřelbě v Třeboni


Jak lukostřelba Třeboň probíhá?

Lukostřelba Třeboň

Kurz lukostřelby je kombinací teoretické a praktické části. Nejprve vás instruktoři seznámí s lukem, vysvětlí, jak se správně střílí a co je třeba dělat a hlavně nedělat. Veškeré potřebné vybavení (luky, šípy, vak) Vám bude zapůjčeno. Poté si budete moci vyzkoušet střelbu na střelnici a to až dvě hodiny, během kterých můžete vystřílet opravdu spoustu šípů do různých cílů vyrobených ze sena.

Doporučujeme vzít si pohodlné oblečení, které si můžete zašpinit. Sezóna probíhá od března do října v teplotách nad 7 stupňů. Lukostřelba je vhodná pro všechny starší 12 let, kdy osoby mladší 18 let musí mít doprovod. Maximální počet účastníků je 8 osob. Lze si tak užít lukostřelbu s celou rodinou či partou přátel.


Jak se z luku střílí?

Střelba z luku je umění spojující fyzickou zručnost s precizním zaměřením. Při této dovednosti hraje klíčovou roli dominantní oko, což je oko, které má výraznější roli při zaměřování terče. Důležité je tedy zjistit, které oko je pro střelbu dominantní, protože to ovlivňuje celý postup střelby. Držení luku je také klíčovým aspektem úspěšné střelby. Jedna ruka tlačí luk vpřed, nedrží ho křečovitě, zatímco druhá ruka třemi prsty tahá tětivu směrem dozadu. Loket ruky, která drží luk, by měl být lehce vytočený, což zabrání „škrtání“ vypuštěné tětivy o předloktní. Loket druhé ruky, která tahá tětivu, by měl být nahoře, v úrovni čelisti a prsty by se měly opřít o lícní kost. Samotné míření může být instinktivní nebo se u začátečníku také používá metoda barebow, popř. jiná. O těchto technikách míření se ale více dozvíte od instruktora. Rozhodně se ničeho nebojte!


Chcete lukostřelbu věnovat jako dárek?

Pokud chcete lukostřelbu v Třeboni věnovat jako dárek, nešlápnete určitě vedle! Jde o netradiční zážitek, který potěší. Platnost poukazu je min. 12 měsíců tudíž si obdarovaný bez problémů vybere vhodný termín zcela sám. Dobrou zprávou je, že si obdarovaný může vzít i doprovod. Střílet však moci nebude. To neplatí v případě, že zvolíte lukostřelbu pro 2 osoby. Navíc si můžete vybrat z různých dárkových baleních! Jaké vyberete?


Líbit by se také mohl kurz házení nožů a seker s hereckým kaskadérem!

vrhání nožů Třeboň

Vyzkoušejte si tradiční způsob lovu s chladnými zbraněmi, který je stále populární v USA. Budete se učit vrhat nože a sekery od zkušeného profíka Jindřicha Zobla, který je hereckým kaskadérem a mistr svého oboru. Naučíte se házet vrhacími zbraněmi a dalšími předměty z různých vzdáleností na terč, abyste se mohli připravit na každou sportovní soutěž. Dozvíte se, jak poznat kvalitní vrhací nůž a jaké jsou nejčastější chyby.


Jaké jsou recenze na lukostřelbu Třeboň?

Moc fajn zážitek, osobní přístup a výuka, to jen tak v životě člověk nemá, a tak se za 2 hodiny naučí fakt hodně o lukostřelbě a dál už je to jen na něm. Příjemná přátelská atmosféra. Děkuji. Dominik Š., hodnocení: 5/5

Na zážitek jsme vyrazili s kamarádem a oba jsme byli naprosto nadšení, přátelský přístup a komunikace s instruktory, vše vysvětlili a pozorováním nám pomáhali neustále se zlepšovat. Mohu jen doporučit a rádi příští rok vyrazíme znovu. Vít M., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Lukostřelba Třeboň – Půjdete do toho?