Recenze: Nejlepší střelecká sluchátka – 3M Peltor X5A

3M Peltor X5A jsou bezpochyby špičkovými střeleckými sluchátky s perfektním utlumením, která nabízejí nejen vysokou úroveň ochrany sluchu, ale také skvělý komfort během nošení. Díky nadstandartnímu útlumu 37 dB jsou ideální volbou pro použití v prostředích s vysokou úrovní hluku, jako je střelnice nebo případně i průmyslová zařízení. Velkým plusem kromě jiného jsou měkké a široké těsnící kroužky, které nejenže snižují tlak na uši, ale také zvyšují celkové pohodlí během dlouhého nošení. Zjistit více o sluchátkách


Jaká střelecká sluchátka koupit? Pasivní či elektronická?

Pokud hledáte ochranu sluchu a nepotřebujete stále vnímat okolní prostředí či komunikovat s ostatními, pak jsou pro Vás pasivní sluchátka zcela dostačující. Pokud si však chcete s parťákem na střelnici lépe „pokecat“, za zvážení stojí elektronická sluchátka díky kterým budete mít navíc i lepší přehled o okolní situaci. Poskytnout také mohou zábavu v podobě poslechu oblíbených skladeb. Cenový rozdíl je pochopitelně větší, ale podle mě to za to stojí! Doporučit můžeme například Elektronická sluchátka Howard Leight Impact Sport, které používám více než rok. Napsal jsem o tom i podrobnou recenzi – Recenze: Levná elektronická sluchátka Howard Leight Impact Sport


Co sluchátka 3M Peltor X5A nabízí?

Stručné představení:

 • Nadstandartní utlumení (37dB)
 • měkké, široké těsnící kroužky snižují tlak na uši a zvyšují pohodlí
 • velký prostor uvnitř mušlí pomáhá minimalizovat nárůst teploty a vlhkosti
 • elektricky izolovaná drátěná náhlavní páska
 • možné dokoupení náhradních nástavců (polštářků)

Detailnější popis:

Celkově lze říci, že 3M Peltor X5A jsou skvělými střeleckými sluchátky s perfektním utlumením, které splňují všechny nároky na výkon, komfort a bezpečnost. Nezáleží na tom, zda jste profesionální či amatérský střelec, lovec nebo pracujete v hlučném prostředí, tyto sluchátka jsou ideálním společníkem pro ochranu vašeho sluchu.

Jedním z hlavních lákavých prvků těchto sluchátek jsou jejich měkké a široké těsnící kroužky, které nejenže snižují tlak na uši, ale také zvyšují celkové pohodlí během dlouhého nošení. Mušle s velkým prostorem uvnitř navíc minimalizují nárůst teploty a vlhkosti, což je zvláště užitečné při delším nošení v horkých podmínkách. Navíc jsou překvapivě lehké, váží cca 300g.

Pokud byste si chtěli upgradovat nebo nahradit některé součásti, 3M nabízí náhradní nástavce (hygienické náušníky), díky kterým mohou sluchátka sloužit v perfektním stavu opravdu dlouho.

Nejlepší střelecká sluchátka - 3M Peltor X5A

Jaké jsou výhody a nevýhody?

Výhody:

 • bezkonkurenční míra utlumení
 • jsou lehké a pohodlné
 • vyměnitelné nástavce

Nevýhody:

 • vyšší cena
 • sluchátka jsou poměrně mohutná
 • nejdou složit

Hledáte spíše elektronická sluchátka se slušnou mírou utlumení?

Howard Leight Impact Pro jsou skvělou volbou pro všechny, kteří hledají elektronická sluchátka s vyšší úrovní ochrany sluchu. Díky jejich inovativní konstrukci vycházející z námi dříve recenzovaných sluchátek Howard Leight Impact Sport dokážou utlumit více, a to až na úroveň 33dB. To znamená, že budete mít ještě větší jistotu, že váš sluch je v bezpečí při střelbě nebo jiných hlučných činnostech. Cena je navíc vyšší jen o pár stokorun! Více o Howard Leight Impact Pro


Moje zkušenost – nejlepší sluchátka s vysokou mírou utlumení

Terč postava ze zážitkové střelby

Při nedávné návštěvě střelnice jsem měl možnost vyzkoušet střelecká sluchátka 3M Peltor X5A a hned takto z kraje mohu říct, že jsem byla nad míru spokojen. Skutečně skvěle tlumily hluk a dobře mi seděly. Je pravda, že jsou poměrně velká, ale ochrana sluchu za to rozhodně stojí. Určitě je vřele doporučuji všem, kteří hledají výkonná a spolehlivá střelecká sluchátka a to stále za poměrně rozumné peníze.


Kde 3M Peltor X5A koupit?

Já sám jsem dvoje střelecká sluchátka zakoupil na eshopu Earplugs.cz. Rozhodl jsem se pro tento eshop kvůli ceně celého setu a dobrým recenzím. Druhý den jsem měl balíček k vyzvednutí v Zásilkovně. Doprava byla zcela zdarma (platí pro objednávky nad 1 500 Kč). S klidným srdcem Vám tedy mohu recenzovaná sluchátka a eshop Earplugs.cz doporučit.


Jak o sluchátka pečovat?

Pravidelně kontrolujte stav sluchátek zdali nejsou polštářky popraskané či ztvrdlé. V těchto případech je nezbytné je vyměnit. Nebojte, jak jsem zmiňoval výše, jdou zakoupit samostatně. Sluchátka samozřejmě nemyjte pod tekoucí vodou, ale pouze je otírejte hadrem navlhčeným dezinfekčním roztokem nebo vodou. Nepoužívejte rozpouštědla nebo ropné produkty.


Pár slov o recenzovaných sluchátkách závěrem

Sluchátka 3M Peltor X5A jsou podle mě jedny z nejlepších střeleckých sluchátek na trhu. Jejich největší výhodou je již několikrát zmiňované perfektní tlumení hluku a pohodlné nošení bez nepříjemného tlaku na uši. Kvůli tomu je cena samozřejmě vyšší, ale na ochraně sluchu se podle mě nevyplatí šetřit. Ztráta sluchu je nevratná a jedná se o vážný zdravotní problém. Evidentně poškozené sluchové buňky nejsou schopny regenerace nebo samovolného uzdravení, což znamená, že jednou ztracený sluch nelze vrátit zpět. Proto je prevence a ochrana sluchu před vlivem hluku nebo jiných hlučných činitelů mimořádně důležitá.