Recenze: Elektronická sluchátka Howard Leight Impact Sport

Ochrana sluchu střelců byla vždy nezbytnou součástí, nicméně v posledních letech se stále více dbá na kvalitu střeleckých sluchátek a na ochranu sluchu jako takovou. Mezi nejoblíbenější modely s „příposlechem“ na trhu patří elektronická sluchátka Howard Leight Impact Sport, která díky svému vynikajícímu výkonu a poměru kvality a ceny získala širokou oblibu mezi střelci. Není proto divu, že se mnohdy označují za nejlepší střelecká sluchátka ve své cenové hladině. V této recenzi se podrobně podíváme na klíčové vlastnosti a funkce těchto sluchátek a zhodnotíme jejich výkon po více než roce používání. Na konci také naleznete malý a velice levný tip na jejich vylepšení. Váháte jaká střelecká sluchátka koupit? Zjistit více o sluchátkách


Jaká střelecká sluchátka koupit? Elektronická či pasivní?

Pokud hledáte ochranu sluchu a stále chcete vnímat okolní prostředí či komunikovat s ostatními, pak jsou elektronická sluchátka ideální volbou. Navíc mohou poskytnout zábavu v podobě poslechu oblíbených skladeb. V porovnání s klasickými pasivními sluchátky, které neobsahují žádnou elektroniku, je komunikace s ostatními obtížnější a také v podstatě ztrácíte přehled o okolní situaci. Cenový rozdíl navíc není v porovnání elektronických sluchátek Howard Leight Impact Sport versus běžné pasivní sluchátka příliš velký.


Co levná elektronická sluchátka Howard Leight Impact Sport nabízí?

Stručné představení:

 • zesilují okolní zvuky pod 82dB
 • tlumí všechny zvuky nad 82dB
 • nebrání míření
 • polstrovaná a teleskopická čelenka
 • skládací konstrukce
 • externí výstup pro mp3
 • kabel a 2x AAA baterky v balení
 • snímatelné klapky

Detailnější popis:

Chrániče sluchu Howard Leight by Honeywell Impact Sport jsou ideální volbou pro všechny, kteří se věnují střelbě a chtějí chránit svůj sluch. Tyto sluchátka poskytují bezpečí a perfektní ochranu sluchu díky své schopnosti zesilovat důležité méně hlasité zvuky bez zkreslení a okamžitě blokovat jakékoliv zvuky nad bezpečných 82dB. Hodnota tlumení SNR (signal to noise ratio) činí 25 dB.

Speciální ušní klapky nebrání střelci při míření a čelenka je vycpaná pro extra pohodlí. Sluchátka lze snadno přizpůsobit, aby seděli pohodlně a bezpečně i na kšiltovce a brýlích. Externí audio výstup umožňuje připojení mp3 nebo vysílačky a dělá tak z nich i stereo sluchátka. Zapnutí, vypnutí a nastavení optimální hlasitosti probíhá kolečkem na pravé straně. Pokud jej zapomenete vypnout, po 4 hodinách se sami vypnout. Součástí balení jsou dvě AAA baterie. Uváděná výdrž na jedny baterie činí 350 h.

Tato sluchátka jsou navržena tak, aby splňovala požadavky střelců na běžné střelnici, ale i v terénu, jsou ultra tenké a mají polstrovanou teleskopickou čelenku, která funguje i protiskluzově. Kromě toho jsou skládací pro snadné skladování a přenášení. Výhodou jsou snadno vyměnitelné snímatelné polštářky, které lze zakoupit samostatně.


Jaké jsou výhody a nevýhody?

Výhody:

 • bezkonkurenční poměr cena/kvalita
 • snadné složení
 • skvěle sedí i na kšiltovce
 • snímatelné klapky

Nevýhody:

 • na vnitřní střelnici by mohli tlumit lépe – níže naleznete tip na vylepšení
 • velký cenový rozdíl mezi barevnými kombinacemi (černá/olivová)

Hledáte sluchátka s vyšší mírou utlumení?

Howard Leight Impact Pro jsou skvělou volbou pro všechny, kteří hledají elektronická sluchátka s vyšší úrovní ochrany sluchu. Díky jejich inovativní konstrukci vycházející z recenzovaných sluchátek dokážou utlumit více, a to až na úroveň 33dB. To znamená, že budete mít ještě větší jistotu, že váš sluch je v bezpečí při střelbě nebo jiných hlučných činnostech. Cena je navíc vyšší jen o pár stokorun! Více o Howard Leight Impact Pro


Moje zkušenost – levná elektronická sluchátka, které lze snadno vylepšit!

Sluchátka jsem kupoval ve výhodné kombinaci se střeleckými brýlemi Honeywell Avatar OTG a používám je více než rok. Nastříleno s nimi mám více než 2 000 pistolových nábojů a pár desítek kusů puškových. Na venkovní střelnici jsou perfektní, skvěle tlumí i pušky. Citlivé uši však mohou potrápit na vnitřní střelnici, kde střílí více střelců. Řešení je naštěstí snadné a levné!

Vylepšení sluchátek Howard Leight Impact Sport pro vnitřní střelnici:

Na doporučení dalších střelců, kteří tato sluchátka používají, jsem si ještě pořídil špunty do uší a zvýšil hlasitost odposlechu. Za pár korun jsem tak získal skvělou ochranu sluchu i na vnitřní střelnici. Navíc mohu zcela pohodlně komunikovat s ostatními. Na různých forech jsem se také dočetl o tom, že je možné sluchátka vyplnit tlumícím materiálem, zmiňována byla třeba vata. Do toho jsem se ale kvůli záruce a výše zmíněnému použití špuntů pod sluchátka neodhodlal. Sluchátka neskládám tudíž nemohu hodnotit jejich výdrž pokud se často skládají. Po roce používání drží perfektně, polštářky jsou stále měkké a nepopraskané.


Kde Howard Leight Impact Sport koupit?

Já sám jsem zakoupil tato sluchátka spolu s brýlemi ve výhodném setu (viz foto výše) na eshopu Earplugs.cz. Rozhodl jsem se pro tento eshop kvůli ceně celého setu a dobrým recenzím. Druhý den jsem měl balíček k vyzvednutí v Zásilkovně. Doprava byla zcela zdarma (platí pro objednávky nad 1 500 Kč). S klidným srdcem Vám tedy mohu recenzovaná sluchátka a eshop Earplugs.cz doporučit.


Jak o sluchátka pečovat?

Návod Impact Sport

Výrobce uvádí, že je pravidelně potřeba kontrolovat stav sluchátek zdali nejsou polštářky popraskané, ztvrdlé. V těchto případech je nezbytné vyměnit snímatelné polštářky. Nebojte, jak jsem zmiňoval výše, jdou zakoupit samostatně. Sluchátka samozřejmě nemyjte pod tekoucí vodou, ale pouze je otírejte hadrem navlhčeným dezinfekčním roztokem nebo vodou. Nepoužívejte rozpouštědla nebo ropné produkty.


Pár slov o sluchátkách Howard Leight závěrem

Recenze levných střeleckých sluchátek Howard Leight Impact Sport

Střelecká sluchátka Howard Leight Impact Sport jsou ideální volbou pro střelce, kteří hledají kvalitní ochranu sluchu za rozumnou cenu. Tyto elektronická sluchátka zesilují okolní zvuky pod 82 dB a tlumí všechny zvuky nad touto úrovní, což poskytuje vynikající ochranu sluchu. Sluchátka mají skvělou konstrukci, snadno se skládají a mají snímatelné klapky. Mohou být pohodlně nošeny i na kšiltovce a brýlích. Sluchátka mají také externí výstup pro připojení mp3 a díky své výdrži na baterie jsou ideální pro použití na střelnici nebo v terénu. Díky využití špuntů získáte bezkonkureční sluchátka i na vnitřní střelnici. Mohu Vám tedy s klidem doporučit tato recenzovaná sluchátka a také eshop Earplugs.cz.